71 307 19 18   /   662 124 500   /   605 300 995
biuro@duetwroclaw.pl

Główna 60 magazyn D

51-180 Psary

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: nieczynne

Dachówka i blachodachówka

Dach jest zwieńczeniem domu. Jego kształt i rodzaj pokrycia dachowego mają znaczny wpływ na architekturę budynku. W zależności od konstrukcji dachu, ale także od naszych upodobań, mamy do wyboru wiele rodzajów pokryć dachowych. W naszej ofercie znajdą Państwo dachówki zarówno ceramiczne jak i betonowe w bardzo szerokiej gamie kształtów, kolorów i powłok. W sprzedaży posiadamy również blachodachówki, blachy trapezowe, blachy na rąbek, blachy tytan cynk czy aluminiowe (Ruukki, Blachy Pruszyński, Budmat, Balex).

Do najpopularniejszych wciąż należą dachówki ceramiczne. Ich ponadczasowa elegancja i wyjątkowa trwałość zjednują sobie rzesze miłośników. Oferta producentów dachówek ceramicznych dostępnych na naszym rynku jest niezwykle bogata. Jesteśmy dystrybytorem takich marek jak:

Tondach – Wienerberger, Creaton, Koramic, Braas, Roben, Meyer Holsen, Erlus, Nelskamp, Bogen

W naszej ofercie znajdą Państwo dachówki zarówno ceramiczne jak i betonowe w bardzo szerokiej gamie kształtów, kolorów i powłok.

  • Dachówki zakładkowe – najlżejsze rodzaj dachówek ceramicznych; cieszą się również największą popularnością. Swoją nawę wzięły od zamka/zakładki, który zwiększa szczelność połaci dachu.
  • Dachówki zakładkowe płaskie – cieszą się bardzo dużą popularnością w ostatnich latach ze względu na swoją nowoczesną, jak i uniwersalną formę. Z wierzchu mają równą, płaską powierzchnię, a po drugiej stronie zamki służące do mocowania do łat. Jej formę wzorowano na karpiówce, która również jest dachówką o płaskiej powierzchni. Krycie można wykonać na mijankę, czyli z przesunięciem dachówek w kolejnych rzędach, lub bez przesunięcia, układając je tak, żeby połączenia między dachówkami znajdowały się w jednej linii od okapu do kalenicy.
  • Dachówki esówki – to odmiana dachówki zakładkowej. Jej przekrój poprzeczny przypomina literę „S”, od której wzięła swoją nazwę. Może być pojedyncza (jeden grzbiet), lub podwójna (dwa grzbiety). Dzięki rynnowemu zakrzywieniu powierzchni woda z esówki spływa szybciej niż z dachówek płaskich. Obecnie ten wzór jest stosowany nie tylko w pokryciach ceramicznych, lecz także cementowych.
  • Dachówki karpiówki – to płaskie, wąskie dachówki w kształcie prostokąta. Jej naroża mogą być proste lub zaokrąglone. Karpiówka może mieć również kształt prostokąta z dolną krawędzią w formie trójkąta, półokręgu lub łuku. Ten rodzaj dachówki może mieć gładką lub rowkowaną powierzchnię, która ułatwia odprowadzanie wody deszczowej. Karpiówkę można układać prosto, w łuskę lub koronkę.

Drugim wariantem dachówki może być dachówka cementowa, nazywana również betonową należy do pokryć dachowych, wykonanych z barwionej masy cementowej, pomalowanej następnie farbą akrylową. Wyglądem nie odbiega ona znacząco od dachówki ceramicznej.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego biura handlowego w Psarach, gdzie można zobaczyć poszczególne modele dachówek, różnych producentów. Chętnie udzielmy fachowej porady i pomożemy Państwu w podjęciu ostatecznej decyzji i wyboru produktów na miarę Państwa oczekiwań. Mamy wiele realizacji we Wrocławiu i okolicach, gdzie można obejrzeć już gotowe inwestycje z poszczególnych modeli. Serdecznie Zapraszamy.

Dachówka i blachodachówka