71 307 19 18   /   662 124 500   /   605 300 995
biuro@duetwroclaw.pl

Główna 60 magazyn D

51-180 Psary

Poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00

Sobota: nieczynne

Akcesoria dachowe

Wielu klientów wybór dachu kończy na kolorze czy modelu pokrycia, ale to nie wszystko. Dopiero dzięki niezbędnym akcesoriom dachowym dach będzie kompletny, trwały i funkcjonalny, a dom bezpieczny. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie wyceny w naszej firmie doradzimy niezbędne akcesoria dopasowane do Twojego pokrycia dachowego. Od akcesoriów zależy tak ważna dla wszystkich warstw dachu wentylacja. Bez nich niemożliwa byłaby dachowa komunikacja do komina czy szczelność w miejscach przeprowadzenia niektórych elementów z wnętrza domu na dach, na przykład anten. Bezpośrednio wpływają one także na wygląd całego dachu, zapewniając mu estetyczne wykończenie i bezpieczeństwo.

  • Komunikacja dachowa. Bezpieczeństwo osób przebywających na dachu jest najważniejsze, dlatego konieczne jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do komina czy anteny. Polecamy odpowiednie i funkcjonalne modele ław i stopni kominiarskich wykonanych z wytrzymałej stali ocynkowanej w kolorystyce dopasowanej do pokrycia dachowego.
  • Zabezpieczenia przeciwśniegowe. Zimą należy zadbać o zatrzymanie śniegu zsuwającego się w czasie odwilży. Ryzyko wypadku ograniczają skutecznie płotki przeciwśniegowe lub śniegołapy.
  • Akcesoria dodatkowe. Dobrze wykonany dach wyposażony jest też w akcesoria, których nie widać, choć ich rola jest niezmiernie ważna. Są to np. wkręty, zróżnicowane przejścia dachowe, kratki wentylacyjne, zestawy odgromowe, taśmy wentylacyjne, membrany czy uszczelki dachowe.
Akcesoria dachowe